» » Jak użytkować okulary zimą?

Jak użytkować okulary zimą?

Data dodania: 20-02-2017 altZima to ciężki okres nie tylko dla ludzkiego organizmu, któremu trudniej walczyć z niskimi temperaturami (a co za tym idzie, również z chorobami i osłabieniem), ale także dla okularów. Każdy, kto chociaż raz miał okazję wyjść na mróz z założonymi okularami korekcyjnymi, dobitnie przekonał się, że zabrudzenie od opadów atmosferycznych, smogu czy zaparowanie powierzchni z soczewkami to wręcz chleb powszedni. Podstawowym odruchem u większości osób jest wówczas przetarcie okularów rękawiczkami bądź szalikiem. Takie próby są wręcz zakazane, gdyż niszczą właściwości zastosowanych szkieł. Co jednak warto robić, a czego jeszcze unikać podczas jesienno-zimowej aury, aby zapewnić naszym “drugim oczom” jak najdłuższą trwałość? Kilka porad dla wszystkich użytkowników okularów przygotował okulista z HILARY EXTRA w Łodzi.

Zima to ciężki okres nie tylko dla ludzkiego organizmu, któremu trudniej walczyć z niskimi temperaturami (a co za tym idzie, również z chorobami i osłabieniem), ale także dla okularów. Każdy, kto chociaż raz miał okazję wyjść na mróz z założonymi okularami korekcyjnymi, dobitnie przekonał się, że zabrudzenie od opadów atmosferycznych, smogu czy zaparowanie powierzchni z soczewkami to wręcz chleb powszedni. Podstawowym odruchem u większości osób jest wówczas przetarcie okularów rękawiczkami bądź szalikiem. Takie próby są wręcz zakazane, gdyż niszczą właściwości zastosowanych szkieł. Co jednak warto robić, a czego jeszcze unikać podczas jesienno-zimowej aury, aby zapewnić naszym “drugim oczom” jak najdłuższą trwałość? Kilka porad dla wszystkich użytkowników okularów przygotował okulista z HILARY EXTRA w Łodzi.

Zainwestuj w porządne szkła korekcyjne

Im drożej, w tym przypadku oznacza lepiej. Zaawansowane szkła korekcyjne do okularów, dostępne w salonie HILARY EXTRA w Łodzi, są odporne na ścieranie, a także rysy. Oznaczają oczywiście większy wydatek, jednakże zwraca się on w postaci wytrzymałości, również w ciężkich warunkach pogodowych. Powłoki antyrefleksyjne dodają kolejnych warstw soczewkom, dzięki czemu nie reagują tak delikatnie jak zwykłe modele na działalność czynników zewnętrznych.

Jak czyścić okulary korekcyjne?

Specjalista z HILARY EXTRA w Łodzi przypomina: kolejny z mitów, który szczególnie wcielany jest w życie zimą to bardzo intensywne czyszczenie okularów za pomocą różnego rodzaju nawilżanych chusteczek bądź, co gorsza – jak już wcześniej wspomniano – rękawiczkami, swetrem czy nawet kurtką. To jedna z największych zbrodni, jakie możemy popełnić w stosunku do szkieł do okularów. Przypominamy – lepiej czyścić delikatnie i przy użyciu specjalnych akcesoriów, które można nabyć w naszym salonie optycznym w Łodzi w Centrum Handlowym E.Leclerc (ul. Inflancka 45).

Warto dodać, że jeśli nie musisz nosić innych okularów niż te do komputera, staraj się nie wychodzić w nich na zewnątrz. Nagłe zmiany temperatur, podobnie jak na człowieka, źle działają również na soczewki. Sprawa wygląda tak samo w drugą stronę – jeśli okulary zostawiamy w miejscach mocno nasłonecznionych, również nie znoszą tego najlepiej.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).